Gloria Beauty Center - GÜZELLİK UYGULAMALARI

Kimyasal peeling nedir?

Kimyasal peeling, cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının "soyulması" işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü kazanılır. Bu şekilde cilt adeta yeniden hayat kazanır. Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeyel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir.

Biz kliniğimizde en çok glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren "Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)" tercih ediyoruz. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir ve yüzeyel peeling maddesi olarak kullanılır.
TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılır, bu tedavi metodları daha farklıdır.

Kimyasal peeling nasıl etki eder?

Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur, bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.
Cildin üzerindeki hasarlı kısım ayrılması ile daha sağlıklı rengi ve dokusu güzel bir cilt oluşur.

Peeling tedavisi hangi problemlerde kullanılır?

Akne (sivilce) tedavisi
Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarlarının) tedavisi
Kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi
Ciltteki açık porların kapanması
Eldeki yaşlılık lekeleri giderilmesi
Gebelik lekelerinin giderilmesi
Yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisi
Yaşlanma etkilerini geciktirmek için peeling tedavisi uygulanmaktadır.

Peeling kimler için uygun değildir?

Gebelerde
Uygulama bölgesinde aktif enfeksiyonu olanlarda


Peeling tedavisi nasıl yapılır?

İşlem öncesinde cilt temizlenir aşırı yağdan arındırılır. Daha sonra "Alfa Hidroksi Asitler (AHA)" uygulanır. Bir süre bekletildikten sonra kimyasal ciltten uzaklaştırılır. Seans aralarında kullanılacak kremlerle tedaviye devam edilir. Uygulama ortalama olarak 10 dakika sürer.
AHA peeling 1-3 haftalık aralarla 6-8 seans yapılır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir, ancak kişi normal aktivitesine devam edebilir.

Peeling tedavisinde ne tür problemler görülebilir?

Tedaviden sonra kısa süreli hafif kızarıklık, pullanma ve soyulma olabilir. Tedavi sonrası enfeksiyon, skar (nebbe dokusu) oluşma riski ise AHA peelingde yok denecek kadar azdır.

Peeling sonrası nelere dikkat etmek gereklidir?

Peeling uygulamasını takiben güneşten korunma çok önemlidir. AHA peeling sonrası kişiler normal aktivitelerine devam ederler. Uygulamayı takiben birkaç saat makyaj yapılmaması, bazı özel kremler dışında ürün kullanılmaması ve güneşten korunulması önemlidir

adana güzellik merkezi

Microblading, elle yapılan bir yarı kalıcı kaş çizimi yeteneğidir. Kaşların biçimi, altın orana (phi 1.618) ve yüz morfolojisine göre hesaplanır.
Pigment, sterilize edilmiş aletler kullanılarak derinin yüzey tabakasına uygulanır.
Pigment, doğal saçlara veya kaş rengine uyacak şekilde seçilir. İyileşmenin ardından renk, doğal tüylerin renginden birkaç ton daha açık hale gelebilir.
Simetri, altın oran uygulamasıyla elde edilir ve müşterilerin gözleri kapalıyken hesaplanır, çünkü bu şekilde kaşların simetrisini etkileyebilecek mimetik kaslar rahatlatılır.
Darbeler her zaman doğal kaşların büyüdüğü yönünde çizilir ve böylece hiper gerçekçi görünüm elde edilir.
Uygulama, tek kullanımlık steril aletler (PhiBrush) ile yapılır ve pigmentler en yüksek standartlara (PhiBrows microblading pigmentleri) uygun olarak üretilir.
Düzeltme, uygulamadan bir ay sonra yapılır, çünkü ilk uygulamadan sonra çizilen vuruşların % 10-15’i kaybolur.
Uygulama, tek kullanımlık steril aletler (PhiBrush) ile yapılır ve pigmentler en yüksek standartlara (PhiBrows microblading pigmentleri) uygun olarak üretilir.
Düzeltme, uygulamadan bir ay sonra yapılır, çünkü ilk uygulamadan sonra çizilen vuruşların % 10-15’i kaybolur.
İlk 5-7 gün boyunca renk çok koyudur. 7 gün sonra yoğunluğunun % 40 ila % 50’sini kaybeder. Rengin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız, bunu hiçbir şekilde kendiniz çıkarmaya çalışmayın. Cildin iyileşmesinden sonra rengin kendiliğinden kaybolması için 7 gün sabırla bekleyin.
Rengin kalıcılık süresi öncelikle cildin yağlılığına bağlıdır. Cilt ne kadar yağlıysa, renk de o kadar kısa süre kalır. Aynı zamanda terleme ve güneşe maruz kalma da rengin sağlamlığını azaltır.
Rengin yenilenmesi için beklenen süre ortalama olarak 10-12 ay arasındadır. Yağlı ciltlerde bu süre 6 aya kadardır.
İyileşme, 28 gün sonra tamamen tamamlanır ve bu, kaybedilen pigmentleri zorunlu olarak eklediğimiz zamandır. Sorunlu ve yağlı ciltler için birkaç ekleme (düzeltme) yapabiliriz.
Uygulama sonrasındaki akış, uygulama başarısının % 70’ini oluşturur. Bilinçli bir şekilde tavsiyeye uyun, çünkü bunu yapmazsanız çizilen vuruşların % 80’ine kadarını kaybedebilirsiniz. Durulama ve kremlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır.
Uygulama sırasında hissedilen ağrı görecelidir. Korkan müşteriler ve adet döneminde olan müşteriler genelde daha güçlü bir ağrı hissederlerken diğer müşteriler ağrıyı, kaşlarını koparırken hissettikleri ağrı ile karşılaştırabilirler. Uygulama sırasında ağrıyı tamamen ortadan kaldırabilecek krem ​​veya sıvı haldeki hafif anestezi ilaçlarını kullanmak mümkündür.adana güzellik merkezi

Uygulamanın başarısı aşağıdakilere bağlıdır:
Cilt kalitesi
Uygulama sonrası akış ve bakım
Farklı dış faktörlere maruz kalma
Bu faktörlerin tamamı, sanatçının kontrolü dışındadır, bu nedenle uygulamayı güvence altına alma olasılığı hariç tutulmuştur. Uygulamadan önce sanatçınıza danışın.

Sorunlu bir cildiniz varsa
Ciddi sağlık sorunlarınız varsa
Bazı ilaçlar alıyorsanız
Kaşlarınızda hala duran eski bir kalıcı makyaj varsa
Hiçbir uygulama öncesinde cilt, iltihaplanma sürecinde veya iyileşme ve yenilenme sürecinde olmamalıdır.

Uygulamadan 30 gün öncesinde aşağıdaki uygulamaların yapılması tavsiye edilmez:
Botoks ve dolgu maddeleri
Meyve veya süt asitleri
Lazer uygulamaları
Kimyasal peelingler
Güçlü güneş ışığına maruz kalma

adana güzellik merkezi


Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz


BİTKİSEL KÖK HÜCRE BAKIMI
Günümüzde kök hücre tedavisine, bakımına ilgi oldukça fazladır. Kök hücrelerin güzellik, cilt bakımı gibi alanlarda da kullanımı dile getirilmektedir. Vücudumuzdaki doku ve organların temel hücreleri kök hücrelerdir. Bunların sınırsız bölünme, kendilerini yenileyebilme, doku ve organlara dönüşme yetenekleri vardır. Bu yüzden kök hücre tedavileri de oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bitkilerin kök hücreleri de aynı etkiyi göstermektedir. Bu nedenle özellikle cilt bakımında kullanılan ürünlerin içeriğine bitkisel kök hücreler ilave edilerek, cilt bakımında mükemmel sonuçlar veren kozmetik ürünler elde edilmeye başlanmıştır.

Bitkisel Kök Hücre Bakımı ile Cilt Bakımının Yapılması
Bitkisel kök hücre bakımı cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasına, kuru cilt yapısının nemlenmesine yardımcı olur. Bitki ekstreleri içeren ürünler cilt bakımında yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır. Bu ürünlerde genellikle yalancı mazı, manolya ağacı kabuğu, bezelye proteini, greyfurt, ak söğüt, papatya, shea fındığı,elma kök hücre eskresi gib bağ dokularını güçlendirmeye yardımcı olan bitkisel içerikler bulunmaktadır.

adana güzellik merkezi


KİRPİK PERMASI
İki ayrı solüsyonla maskelenen kirpikler, havayla temas etmeyecek şekilde korunur. Maskeleme işlemi sırasında kirpiklerin ihtiyacı olan bakım sağlanmış olurken işlemin sonunda kirpikler mükemmel bir şekilde kıvrılır ve yoğunlaşır. Kirpiklere kalıcı kıvrıklık sağlayan kirpik permasının uygulanması yalnızca 1 saat sürer ve 2 ay boyunca etkilidir. Ayrıca kirpikler daha kıvrık olması, gözlerin daha büyük ve bakışların daha anlamlı görünmesini sağlar.

İPEK KİRPİK
İpek kirpik uygulaması, saf ipekten üretilen kirpik tanelerinin tek tek, göz yapısına uygun bir şekilde yerleştirilmesi işlemidir. Az gözüken kirpiklerin daha yoğun gözükmesi için uygulanan bu ipek kirpikler, 3 haftada bir bakımı yapıldığı takdirde 6 haftaya kadar kalıcılık gösterir.

RADYO FREKANS
Yaşımız ilerledikçe ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Oysa hep daha genç ve daha diri görünmek isteriz. Bu nedenle cildimize ameliyat, botox ya da bir takım cerrahi işlemler yaptırmak zorunda kalırız. Acısız, iğnesiz, ağrısız ve ameliyatsız gencecik bir cilde kavuşmak istiyorsanız ütüleme yöntemini sizin için alternatif bir tercih olabilir. Cilt ütüleme yöntemi ile cildinizin 15 yaş daha genç görünümü mümkün!

Cilt Ütüleme Kimlere Uygulanır?
Bu yöntem için hiçbir cinsiyet sınırı bulunmamakta. Cilt ütüleme, hem kadınlara ve erkeklere de rahatlıkla uyguladığımız ve oldukça etkili sonuçlar aldığımız bir gençleşme yöntemi. Yüz ütüleme ––Radyo Frekans ile gençleşme estetik yöntemi aslında. Radyo frekans dalgalarının cilt gençleştirme ve ciltteki kırışıklıkları tedavi etme amacıyla kullanılmasına yüz ütüsü deniyor. Bu teknik, radyo frekansla cilt estetiğini sağlayan , güvenli sonuç veren estetik uygulamadır

DEPİLASYON
Vücuttaki istenmeyen tüyleri kısa vadede ve geçici olarak yok eden işlemlerin tümü depilasyondur. Geçici olmasına rağmen düzenli uygulanan bölgelerde zamanla seyrelme görülür. Depilasyon uygulamaları uygulanacak bölgeye ve tüy yoğunluğuna göre çeşitli şekillerde yapılır.
Unutmayın! Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz gibi ciddi bir konuyu Gloria Beauty Center Güzellik ve Bakım Merkezimizde üst kalite hizmet alabilirsiniz...
Gloria Beauty Center müşterilerine, eğitimli ve tecrübeli kadrosuyla, müşteri memnuniyetini esas alarak, yüksek hizmet kalitesini uygun fiyata sunan bir işletmedir.


0543 893 92 79

Güler yüzlü ve sıcacık Gloria Beauty Center ailesini aramak için tıklayın


adana güzellik merkezi


Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz

Gloria Beauty Center - Güzelyalı
  • Adres: Güzelyalı Mah. 81100 Sk. Rıza Bey Plaza B Blok, Kat: 1, D: 2 Çukurova / ADANA

  • Telefon: (0322) 233 00 06

Gloria Beauty Center - Ziyapaşa
  • Adres: Ziyapaşa Bulvarı Kurtuluş Mahallesi Birlik Apartmanı 11/ 5 Seyhan / ADANA

  • Telefon: (0322) 503 43 43

Sosyal Medya