Güzellik Uygulamaları

Kimyasal peeling, yaş ilerlemesiyle yüzde oluşan kahverengi lekelerin, ince çizgilerin ve kırışıklıkların bir veya birkaç kimyasal solüsyonun deriye uygulanarak yok edilmesini sağlayan işlemlerdir. Bu işlemler yüzeysel ölü tabakaların deriden ayrılmasına ve soyulmasına neden olarak hücreleri canlandırır, gençleştirir ve derinin görünümünü düzeltir.

Cilt Detoksu

Detoksun amacı bilindiği gibi yabancı maddelerden cildimizi arındırmaktır. Cildimizde belli periyotlarla yabancı maddelerden arınması için detoksa ihtiyacı vardır. Cilt detoksu ara ara yapılan cilt bakımı seanslarını desteklemek içinde uygulanabilir. Cilt detoksuyla birlikte ciltte parlaklık ve canlılık oluşur. Bunun yanında cilt detoksu, kırışıklık ve lekelerin oluşmasını da önler. Cilt, daha pürüzsüz ve yumuşak olur. Ayrıca siyah noktalar da kaybolur. Cildimizin sağlıklı ve kusursuz görünmesi için ilk adım cilt detoksudur.

Cilt Detoksunun Faydaları

  • İleride oluşabilecek yaşlılık lekelerini önlemeye yardımcı olur.
  • Hücre yenilenmesini destekler.
  • Cilt esnekliğinin artırılmasına yardımcı olur
  • Aydınlık ve lekesiz cilt profilini destekler.
  • Berrak bir cilt olmasına yardımcı olur.
Seyhan Güzellik Uygulamaları

Bitkisel Kök Hücre Bakımı

Günümüzde kök hücre tedavisine, bakımına ilgi oldukça fazladır. Kök hücrelerin güzellik, cilt bakımı gibi alanlarda da kullanımı dile getirilmektedir. Vücudumuzdaki doku ve organların temel hücreleri kök hücrelerdir. Bunların sınırsız bölünme, kendilerini yenileyebilme, doku ve organlara dönüşme yetenekleri vardır. Bu yüzden kök hücre tedavileri de oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Bitkilerin kök hücreleri de aynı etkiyi göstermektedir. Bu nedenle özellikle cilt bakımında kullanılan ürünlerin içeriğine bitkisel kök hücreler ilave edilerek, cilt bakımında mükemmel sonuçlar veren kozmetik ürünler elde edilmeye başlanmıştır.

Bitkisel Kök Hücre Bakımı ile Cilt Bakımının Yapılması

Bitkisel kök hücre bakımı cildin ışıltılı bir görünüm kazanmasına, kuru cilt yapısının nemlenmesine yardımcı olur. Bitki ekstreleri içeren ürünler cilt bakımında yeni bir dönemin kapılarını aralamaktadır. Bu ürünlerde genellikle yalancı mazı, manolya ağacı kabuğu, bezelye proteini, greyfurt, ak söğüt, papatya, shea fındığı,elma kök hücre eskresi gib bağ dokularını güçlendirmeye yardımcı olan bitkisel içerikler bulunmaktadır.

adana güzellik merkezi

Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz

Microblading

Microblading; günümüzde en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Uzman kişi tarafından yüz şekline uygun tasarlanan kaşlar, olumlu ve büyük bir değişim yaratacaktır. Microblading uygulamasında; kalıcı makyaj işlemine uygun olarak üretilen bitkisel kalıcı makyaj boyası ile, tek kullanımlık steril iğneler kullanılarak derin altına (epidermise) kıl şeklinde mikro kesiler atılır.

Uygulama yapılan bölgede üç boyutlu kıl görüntüsü oluşturulur. Kalıcı makyaj uygulaması dövmeyle benzerlik göstermez. Dövme yapılırken deri katmanına çok daha derin inilir, böylelikle ömür boyu kalıcılık sağlanır. Kalıcı makyajda böyle bir derinlik söz konusu değildir. Dövme; geri dönüşünün çok zor olması ve zamanla renk değişimi yapması nedeniyle riskli ve önerilmeyen bir yöntemdir.

Kaşın rengine uygun pigmentin epidermise yerleştirilmesiyle yapılan ve kaşların daha yoğun gözükmesini sağlayan uygulamaya microblading denir. Saç dökülmesine yol açan alopesi, trikotilomani veya başka koşullardan rahatsız olan ya da basitçe kaşlarını beğenmeyen kişiler tarafından tercih edilir. Doğal kaştan farkı anlaşılmamakla beraber cilt yapısına göre yılda 1 kez bakımı yapılırsa 3 yıla kadar kalıcılık gösterir.

Adana Güzellik Uygulamaları

Kirpik Perması

İki ayrı solüsyonla maskelenen kirpikler, havayla temas etmeyecek şekilde korunur. Maskeleme işlemi sırasında kirpiklerin ihtiyacı olan bakım sağlanmış olurken işlemin sonunda kirpikler mükemmel bir şekilde kıvrılır ve yoğunlaşır. Kirpiklere kalıcı kıvrıklık sağlayan kirpik permasının uygulanması yalnızca 1 saat sürer ve 2 ay boyunca etkilidir. Ayrıca kirpikler daha kıvrık olması, gözlerin daha büyük ve bakışların daha anlamlı görünmesini sağlar.

İpek Kirpik

İpek kirpik uygulaması, saf ipekten üretilen kirpik tanelerinin tek tek, göz yapısına uygun bir şekilde yerleştirilmesi işlemidir. Az gözüken kirpiklerin daha yoğun gözükmesi için uygulanan bu ipek kirpikler, 3 haftada bir bakımı yapıldığı takdirde 6 haftaya kadar kalıcılık gösterir.

Radyo Frekans

Yaşımız ilerledikçe ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar kaçınılmaz hale gelir. Oysa hep daha genç ve daha diri görünmek isteriz. Bu nedenle cildimize ameliyat, botox ya da bir takım cerrahi işlemler yaptırmak zorunda kalırız. Acısız, iğnesiz, ağrısız ve ameliyatsız gencecik bir cilde kavuşmak istiyorsanız ütüleme yöntemini sizin için alternatif bir tercih olabilir. Cilt ütüleme yöntemi ile cildinizin 15 yaş daha genç görünümü mümkün!

Cilt Ütüleme Kimlere Uygulanır?

Bu yöntem için hiçbir cinsiyet sınırı bulunmamakta. Cilt ütüleme, hem kadınlara ve erkeklere de rahatlıkla uyguladığımız ve oldukça etkili sonuçlar aldığımız bir gençleşme yöntemi. Yüz ütüleme, Radyo Frekans ile gençleşme estetik yöntemi aslında. Radyo frekans dalgalarının cilt gençleştirme ve ciltteki kırışıklıkları tedavi etme amacıyla kullanılmasına yüz ütüsü deniyor. Bu teknik, radyo frekansla cilt estetiğini sağlayan, güvenli sonuç veren estetik uygulamadır.

Depilasyon

Vücuttaki istenmeyen tüyleri kısa vadede ve geçici olarak yok eden işlemlerin tümü depilasyondur. Geçici olmasına rağmen düzenli uygulanan bölgelerde zamanla seyrelme görülür. Depilasyon uygulamaları uygulanacak bölgeye ve tüy yoğunluğuna göre çeşitli şekillerde yapılır.

Unutmayın! Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz gibi ciddi bir konuyu Gloria Beauty Center Güzellik ve Bakım Merkezimizde üst kalite hizmet alabilirsiniz...

Gloria Beauty Center müşterilerine, eğitimli ve tecrübeli kadrosuyla, müşteri memnuniyetini esas alarak, yüksek hizmet kalitesini uygun fiyata sunan bir işletmedir.


0543 893 92 79

Güler yüzlü ve sıcacık Gloria Beauty Center ailesini aramak için tıklayın
güzellik uygulamaları

Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz