LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin yoğunlaştırılmış ışık enerjisi kullanılarak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde yok edilmesidir.

Epilasyon işlemi için seçilen ışık cildin üst tabakasından geçer, kıl köküne gelir ve kıl kökündeki kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. Emilen enerji kıl kökündeki ısıyı yükseltir ve kıl kökünü tahrip eder. İşlem gerçekleştirilirken kullanılan soğutma sisteminin güçlü olması, ciltte oluşabilecek olası yanıkları önlemek ve işlem esnasındaki acı hissini azaltmak açısından önemlidir.

Lazer epilasyon, göz çukuru, burun içi ve kaşlar hariç vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Lazer epilasyon uygulanamayan durumlar:

Lazer Epilasyon

Uygulanamayan Durumlar

- Melanin pigmentine sahip olmayan beyaz, gri, sarı ve kırmızı kıla sahip olmak,

- Hormonar bozukluklar,

- Cilt lezyonları,

- Solaryuma girmiş olmak,

- Cildi soyma etkisi gösteren ilaçlar kullanmak,

- 16 yaş altı, ergenlik sürecinde bulunmak,

- Metal proteze ya da kalp piline sahip olmak,

- Kortizon tedavisi görmek,

- Ateşli bir hastalık, vitiligo hastalığı, kanser veya sara hastalığına sahip olmak,

- Hamilelik ve emzirme dönemi

Uygulama öncesinde son 4 hafta içinde depilasyon yapılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Seansa gelirken krem, parfüm benzeri ürünler kullanılmamalı, kimyasal veya bitkisel peeling uygulanmamalıdır.

Uygulama sonrasında bölgeye soğutucu ve nemlendirici işlemler uygulanır. Epilasyon sonrası güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemeli ve 48 saat sıcak su temasından kaçınılmalıdır. Yüz epilasyonlarından sonra 24 saat makyaj malzemesi kullanılmamalıdır.

Kılların uzama süreleri farklı olduğundan ve her biri ayrı bir evrede bulunduğundan, seans süreleri kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Kılın büyüme evreleri baz alınarak hesaplanan seans araları, yüz bölgesinde 1 ay, vücut bölgelerinde ise 1,5 ay olarak belirlenir. Eğer kontrol seansı yapmak istenirse önerilen süre ilk işlemden sonra 15 gündür.


 

