Gloria Beauty Center - BÖLGESEL İNCELME

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yağ hücrelerini parçalayan radyofrenaslı ve vakumlu sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale edilmektedir.

adana güzellik merkezi


Ne kadar kilo verilirse verilsin, vücudun belli bölgelerinde sabit kalan inatçı fazlalıklardan kurtulmak için, geliştirilmiş yeni teknolojiler sayesinde, ameliyatsız uygulanan işlemlerdir. Bu teknolojiler vücut üzerinde, yağ dokusunu dondurarak ya da yüksek ısıyla yağ hücrelerini parçalayarak çalışır. Özellikle basen, karın ve bel bölgesinde oldukça etkili olan bu teknolojiler tamamen zararsızdır ve cerrahi müdahale olmadığından tedavi gören kişi, beklemeden günlük yaşantısına devam edebilmektedir.

SELÜLİT TEDAVİSİ
Ciltteki yağ dokusunun genişlemesiyle oluşan selülit, cildin portakal kabuğuna benzer görünümüne verilen isimdir. Östrojen hormonu, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik bu durumu tetikleyebilir. Yeni nesil teknolojiler sayesinde yağ dokusuna direkt olarak işlem uygulanır ve cilt kalitesi artırılır.

LENF DRENAJ
Lenf Drenaj sistemi vücutta bağışıklık, savunma ve lenf sıvısının tamamının işlevlerini yerine getiren sistemdir.

Lenf, akkan olarak da bilinir, canlılarda dokularda yer alan vücudun sıvı dengesinin korunmasını sağlayan, bakteri ve yabancı hücreleri dokulardan uzaklaştıran, kanal ve kanalcıklardan oluşan özel bir toplar damar dolam ağıyla kan damarlarına dökülen renksiz sıvı.

Lenf Drenaj damarlarındaki basınç kan damarlarındakinden daha düşüktür ve lenf sıvısı kandan daha yava akar. Lenf damarlarndaki hücre duvarlarının geçirgenliği kılıcal damarların duvarlarından daha fazladır.

Lenf Drenaj damarlar tek yönlüdür sıvının kalbe ilerlemesi geri gelmemesi için kapakçıklar vardır. Lenf sıvı kalbe giden yol boyunca irili ufaklı 3mm. den 3cm.ye varan lenf bezlerinden geçer.

Lenf Drenaj bezleri süngersi yapıdadır ve içinden geçen sıvıyı süzmek gibi görevleri vardr. Lenf bezleri yuvarlak yada oval, fasulye biçimindedir. Bunlar genellikle belirli yerlerde gruplar halinde bulunur. Her merkeze vücudun belirli bir bölgesinin lenf sıvı akar.

Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri boşaltılır. Boşaltılan bu yağ hücreleri pasif jimnastikle yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Bu çalışmayla amaçlanan, enerji harcamak değil, kas gerginliğini arttırmaktır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır.

adana güzellik merkezi


Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz


Lenf Drenaj Yöntemi Nasıldır?
Kişiye ince çorap giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlar. Haftada 2 ya da 3 kez uygulanabilir.

Vellashape sonrasında uygulamanın etkinliğini arttırmak için uygulanır. Seanslar yaklaşık 30 dakika sürer.

Lenf Drenaj Etkileri Nelerdir?
Uygulandığı bölgede cilt kalitesinde düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma olur.

Lenf Drenajı, selülit uygulaması dışında çeşitli sebeplerle vücutta biriken ödemin dışarıya atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin ve diğer bazı organ sistemlerinin çalışmasını düzenler, özellikle varis giderilmesinde de kullanılır.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanır ?
Uygulanmamasını gerektiren herhangi bir durum yoktur.

Uygulamaya Gelmeden önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Uygulamaya gelirken hastaya yanında ince çorap getirmesi söylenir. Uygulama çorapla yapılmaktadır.

Lenf Drenajın Yan Etkileri Nelerdir?
Lenf Drenaj'ın yan etkisi yoktur.

Lenf Drenajı ne gibi sıkıntılara iyi gelir?
Lenf Drenajı, aşağıdakiler de dahil pek çok durumda yardımcı olabilir:
Unutmayın! Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz gibi ciddi bir konuyu Gloria Beauty Center Güzellik ve Bakım Merkezimizde üst kalite hizmet alabilirsiniz...
Gloria Beauty Center müşterilerine, eğitimli ve tecrübeli kadrosuyla, müşteri memnuniyetini esas alarak, yüksek hizmet kalitesini uygun fiyata sunan bir işletmedir.


0543 893 92 79

Güler yüzlü ve sıcacık Gloria Beauty Center ailesini aramak için tıklayın


adana güzellik merkezi


Her Türlü Sorularınız İçin 09:00 - 18:00 Saatleri Arası WhatsApp İletişim Hattımızı Kullanabilirsiniz

Gloria Beauty Center - Güzelyalı
  • Adres: Güzelyalı Mah. 81100 Sk. Rıza Bey Plaza B Blok, Kat: 1, D: 2 Çukurova / ADANA

  • Telefon: (0322) 233 00 06

Gloria Beauty Center - Ziyapaşa
  • Adres: Ziyapaşa Bulvarı Kurtuluş Mahallesi Birlik Apartmanı 11/ 5 Seyhan / ADANA

  • Telefon: (0322) 503 43 43

Sosyal Medya